phone +90 388 225 01 55
phone
Responsive image

Hakkımızda

İyi bir gazoz sofraların vazgeçilemez konuklarından birisidir. Niğde gazozu da varlıklısından yoksuluna, yaşlısından gencine, patronundan işçisine, öğretmeninden öğrencisine kısaca yediden yetmişe tüm Niğdelilerin vazgeçemedikleri, damaklarından silinmez tat bırakan bir Niğde klasiğidir.

1960 lı yılların başında İsmet Olcay tarafından kurulan, kurucusunun vefatından sonra faliyetlerine kayınbiraderi Asım Abay ve oğlu Selçuk Olcay tarafından devam eden NİĞDE GAZOZU kuruluşunun 53.yılını kutluyor.

NİĞDE GAZOZU bu 53 yıllık süreçte önemli dönüm noktaları yaşıyor. 1980 li yılların başında NİĞDE GAZOZU nun sahipleri kısa, orta, uzun vadeli finansal ve teknik planlar hazırlıyorlar. Bu planlama doğrultusunda ilk aşamada 1992 yılında Niğde organize sanayi bölgesinde 5500 m2 alan üzerine bugunkü tesislerini kuruyorlar. 2000 li yıllar ise NİĞDE GAZOZU nun teknolojik olarak atılım yaptığı bir dönem. Bu süreçte yapılan modernizasyon yatırımları ile makine gereklerine ayak uyduran NİĞDE GAZOZU 2003 yılında marka beratı ve TSE belgesi alıyor. Aynı yıl ABD ye ilk ihracatı da gerçekleştiriyorlar. İhracat hamlesi 2006 yılında Azerbaycan ile devam ediyor. NİĞDE GAZOZU kuruluşunun 53.yılında 10.000 şişe / saat lik üretim yapan tam otomatik entegre bir tesisle üretimlerine devam ediyor. NİĞDE GAZOZU ürünlerini Tüm Türkiye genelinde dağıtımlarla sürdürmektedir. Marka, üretici ile tüketici arasında imzalanmış yazılı olmayan bir sözleşmedir. Bir markanın başarılı olabilmesi de tüketicinin beyninde konumlanmasına bağlıdır. İşte NİĞDE GAZOZU bunu başarmış ve adeta Niğde ile özdeşleşmiştir. Hemen her Niğde linin NİĞDE GAZOZU ile ilgili bir hatırası vardır. Kimi zaman onun üzerine iddaaya girilmiş, kimi zaman onun için maç yapılmış, hatta kağağı bile değerlendirilerek Türk insanının yaratıcılığı ve zekası birleştirilerek GAZOZ KAPAĞI denilen oyun oyun ortaya konmuştur. Yazlık sinema dönemlerinin vazgeçilmez içeceği olan NİĞDE GAZOZU, Niğde düğünlerinin, sünnetlerinin, bayramların ve diğer tüm özel günlerin vazgeçilmez tatlarından biri olmuştur. Bugunde büroda, kahvehanede, parkta, maçta, tenefüste hemen her yerde içilmektedir. NİĞDE GAZOZU nun tüketildiği yerler sadece buralarla sınırlı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Laila da, reina da hatta Bodrum halikarnas disko da da Niğde Gazozu yudumlayabilirsiniz.

Günümüzde ulusal ve yerel birçok gazoz markası bulunmasına karşın, suyundan mıdır yoksa aromasından mıdır bilinmez NİĞDE GAZOZU nun tadı hepsinden farklıdır. NİĞDE GAZOZU nun frambuazlı tadı ve başarısı sadece formulunden değil, uzun yıllar boyunca sağlanan deneyimlerden kaynaklanıyor. Ayrıca doğal kaynak suyu kullanılması, şeker yerine yapay tatlandırıcıların kullanılmamamsı da formulun sihirini tamamlıyor. Yaşam biçimindeki değişikliklere ve alkolsüz içecek sektöründeki baş döndürücü çeşitliliğe karşın, NİĞDE GAZOZU doyumsuz dadı ile Niğde de değil yurdumuzun birçok köşesinde hem sağlık hem de keyif veren bir içecek olarak yaşamaya devam ediyor.